Daar brengt ChatGPT nu verandering in: men voedt dat systeem met een foto van Monica’s zoon Guido en ook een van dochter Louise, en ChatGPT genereert daarmee de beeltenis van Monica Devriese. ’t Is die ‘men’ die mijn aandacht trekt. Men is in dit geval Noël Maes uit Heule, waarvan de krant uitdrukkelijk vermeldt dat hij 76 is. Da’s mijn leeftijd. En die oude mens is bekwaam om ChatGPT in die mate te manipuleren dat er een foto uit komt. Is dat niet straf?!
Ik maak een mapje. Daarin plaats ik een foto van Edmond Vandekerckhove⇲, (°1897) mijn grootvader. Ik voeg er een foto van Eugenie⇲ (°1884) aan toe, Edmonds oudere zuster. Op een groepsfoto staat ook de beeltenis van Tuur Vandekerckhove⇲ (°1882), oudere broer van die twee. Ik hou ook een doodsprentje van Nathalia Vandekerckhove (°1876) in petto.
’t Is niet dat ik in mijn opzet slaag, ik ben Noël Maes uit Heule niet, maar als ik ’t goed begrijp kan iemand — ik kijk nu schalks in de richting van mijn nicht Nadine — wel degelijk ChatGPT voeden met de foto’s van Nathalia, Arthur, Eugenie en Edmond, waarna het systeem de onbestaande foto van hun vader Karel Vandekerckhove (°1852) genereert, mijn overgrootvader, die hier in Bredene, op het Duinenplein, een standbeeld⇲ heeft staan.
Flor Vandekerckhove⇲
Geen opmerkingen:
Een reactie posten